پتو نسوز

پتو نسوز سرامیکی:

پتو نسوز سرامیک فایبر یک نوع پتو مقاوم به حرارت و آتش است که از الیاف سرامیکی فایبرسرام تشکیل شده است. این الیاف از جنسسیلیکات هستند و دارای خواص ضدحرارتی بسیار بالایی هستند.

پتو نسوز سرامیک فایبر به دلیل مقاومت بالا به حرارت و آتش، در مواقع اضطراری و بحرانی که نیاز به حفاظت از افراد در مقابل آتش وحرارت دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این پتو به علت خواص عایقی خود، در مواقع اضطراری به عنوان یک عایق حرارتی استفاده می‌شود و می‌تواند از افراد در برابر حرارت وآتش حفاظت کند.

پتو سرامیک فایبر به دلیل مقاومت بالا در برابر اشعه‌های ماوراء بنفش و تغییرات دما، در کاربردهای مرتبط با انرژی خورشیدی ومحیط‌های دمایی بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این پتو به دلیل مقاومت بالا در برابر اسیدها و مواد شیمیایی، در صنایع شیمیایی و پتروشیمی برای حفاظت از تجهیزات و نیز در مواقعاضطراری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پتو نسوز سرامیک فایبر به علت خواص الکتریکی خود، در صنایع الکترونیکی و الکتریکی به عنوان عایق و سد ترانسفورماتورها و کابل‌هااستفاده می‌شود. پتو به دلیل مقاومت بالا در برابر رطوبت و حلال‌ها، در صنایع بسته‌بندی و حفاظت از مواد در برابر آب و مواد شیمیایی استفادهمی‌شود.

این محصول سرامیک فایبر به دلیل مقاومت بالا در برابر تغییرات دما و فشار، در صنایع مرتبط با حمل و نقل و پالایشگاه‌ها استفادهمی‌شود.

این پتو به دلیل مقاومت بالا در برابر انفجار، در کاربردهایی که نیاز به حفاظت از انفجار و خطرات ناگهانی هستند، مورد استفاده قرارمی‌گیرد.

 پتو سرامیک فایبر به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی و سایش، در صنایع نفت و گاز و تولید تجهیزات نفتی به عنوان لباس‌هایکار در معابر نفتی استفاده می‌شود.

این پتو به دلیل مقاومت بالا در برابر آتش، در تولید انواع کیسه‌های ایمنی و لوازم حفاظتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پتو نسوز سرامیک فایبر به دلیل مقاومت بالا در برابر رطوبت و خوردگی، در صنایع بسته‌بندی و کاربردهای مرتبط با حفاظت از مواد دربرابر آب و مرطوبت استفاده می‌شود.

این پتو به دلیل مقاومت بالا در برابر اشعه‌های ماوراء بنفش و تغییرات دما، در کاربردهایی مرتبط با انرژی خورشیدی و محیط‌های دماییبالا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

imagesممم

blanket-5-1342781_hscNl8_m

پتونسوزسراميكي:

پتوي سراميكي محصولي نسوز ، عايق و انعطاف پذير است. ماده اوليه اين محصول الياف سراميكي فله مي باشد . لذا پس از توليد اين نوع از الياف در يك پروسه مداوم ، محصول پتو (Blanket) بدون استفاده از چسب يا هرگونه بايندر ديگري در ضخامت و دانسيته هاي مختلف تهيه ميگردد ، استحكام اين پتوها از طريق ايجاد اتصالات مكانيكي داخلي (سوزنكاري) تأمين ميشود ، كه استحكام كششي حدود ۴۰ تا ۱۲۰ KPa بدست مي آيد .

به دلیل انتقال حرارت بسیار پایین و تحمل دمای بالا مهندسین و طراحان کوره های مختلف الیاف سرامیک را جایگزین بسیار مناسب تری از متریال های سنتی مانند پشم سنگ وورق های آزبست معرفی میکنند.

ضخامت پتوها در محدوده ۵ الي ۶۰ ميليمتر بوده و دانسيته هاي آن از Kg/m³ ۶۴ الي Kg/m³ ۲۰۰ قابل تنظيم مي باشد.

این محصول(پتو نسوز سرامیک فایبر)کاربردهای متنوعی در انواع صنایع دارد که در زیر به چند نمونه از کاربردهای پتو نسوز اشاره میشود

نمونه هایی از کاربرد پتو نسوز درانواع صنایع

– آستركاري سطوح داغ كوره هاي عمليات حرارتي
– عايق پشتيبان كوره هاي گرمايش مجدد
درزبندي حرارتي پوشش هاي كوره هاي آنيلينگ

– پوشش نازل هاي ريخته گري (جلوگيري از اكسيداسيون و شوك حرارتي)

– آستركاري كوره هاي ذوب

– آستركاري كوره هاي نگهدارنده

– پوشش قالب هاي ريخته گري دقيق

– درزبندي حرارتي ميان قسمت هاي مختلف تجهيزات ريزش مذاب

– فيلتر جداسازي اكسيدها و نيتريدها از مذاب هاي فلزي
– فيلتر جداسازي باقي مانده سرباره از مذاب

– ديگهاي بخار و مراكز حرارتي

– بعنوان پايه كاتاليست و قطعات فيلتر در تصفيه گازهاي داغ

– سرپوش عايق دما بالاي ديگ هاي بخار

– فيلتراسيون دما بالاي گازها و مايعات

– رآكتورها و كات كراكرها/

– عايق كاري اطراف مشعل ها

– درزبندي حرارتي و اتصالات انبساطي

– آستركاري كوره هاي الواتوري و واگن هاي پخت

 وانواع صنایع دیگر کاربردهای گوناگونی دارد
 پتو نسوز سرامیکی/ پتو نسوز الیاف سرامیک/پتوسرامیکی نسوز/عایق سرامیکی نسوز/عایق الیاف سرامیکی نسوز/پتو نسوز نواری/پتو نسوز 1400/پتو نسوز1260/پتو نسوز کوره فولاد//…

نظرات کاربران

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

09121953924