فیبر استخوانی

 فیبر استخوانی:

 

فیبراستخوانی نسوز از ورق های کاغذ آغشته به رزین فنولیک تشکیل شده است و دارای مشخصات فنی فیبر نخدار می باشد ؛ با این تفاوت که قابلیت تراشکاری و پانچ را ندارد و سوراخکاری آن با استفاده از ابزار دقیق امکان پذیر است. از ویژگی های بارز این ورق عایق الکتریکی در ولتاژ بالا، مقاوم در برابر حرارت ۱۲۰ درجه سانتی گراد، مورد استفاده در مولدهای برق، ترانسفورماتورها و دینام در نیروگاه های برق می باشد. ورق های فیبر با ضخامت ۰/۵ الی ۵۰ میلی متر در ابعاد ۲*۱ متر در تنوع رنگی قهوه ای تیره و مشکی قابل عرضه می باشد.//

در ادامه چند نمو نه از تصاویر محصول را مشاهده میکنید:

 

ورق و میلگردفیبر نسوز

ورق و میلگرد فیبر نسوز یک نوع مواد ساختمانی است که از الیاف نسوز مانند الیاف سیلیکاتی، سرامیکی یا بسیاری از فلزات وکامپوزیت‌ها تشکیل شده‌اند. این نوع مواد به دلیل خاصیت عدم اشتعال، مقاومت بالا در برابر حرارت، شعله، اسیدها، بازها و موادشیمیایی، در مواردی که ایمنی و مقاومت در برابر شرایط سخت و حرارت بالا اهمیت دارد، استفاده می‌شوند.

کاربردهای ورق و میلگرد فیبر نسوز عبارتند از:

  • عایق حرارتی: در صنایع نفت، گاز، صنایع فولادی و پالایشگاه‌ها برای عایق‌بندی سیستم‌ها و تجهیزات حرارتی ازورق و میلگرد فیبر نسوز استفاده می‌شود. این مواد می‌توانند حرارت را درون سیستم نگه داشته و از تلفات حرارتی جلوگیریکنند.
  • عایق آتش: ورق و میلگرد فیبر نسوز به عنوان پوشش‌ها و محافظ در برابر حرارت و آتش در کارهای صنعتی وساختمانی استفاده می‌شوند. آنها می‌توانند به عنوان پنجره‌ها، درها و پوشش‌های آتش‌بندی مورد استفاده قرار گیرند.
  • عناصر ساختمانی: در برخی از کاربردها به عنوان عناصر ساختمانی مانند دیوارهای جداکننده یا عناصر محافظکاربرد دارند.
  • صنعت هوافضا: در بخش‌هایی از صنعت هوافضا که نیاز به عایق‌های سخت و مقاوم به دماهای بالا دارند، از ورق ومیلگرد فیبر نسوز استفاده می‌شود.
  • کوره‌ها و اجاق‌ها: این مواد به عنوان عایق‌های حرارتی در کوره‌ها و اجاق‌ها به کار می‌روند تا حرارت بیشتری به داخلکوره یا اجاق انتقال نکنند و از نشت حرارت جلوگیری کنند.
  • صنایع حفاظتی: در برخی از صنایعی که نیاز به محافظت از کارگران در برابر حرارت، شعله و مواد خطرناک است،ورق و میلگرد فیبر نسوز استفاده می‌شود، به عنوان لباس‌ها و ملزومات ایمنی.

در کل، ورق و میلگرد فیبر نسوز به عنوان مواد با خصوصیات عدم اشتعال و مقاومت در برابر حرارت و مواد شیمیایی در بسیاری ازصنایع و برنامه‌های صنعتی و ساختمانی کاربرد دارند.

 

imagesتتوومن4926_orig1532938_6UjJiY_m

ورق فیبر

 

نظرات کاربران

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

09121953924