برد سرامیکی

4E5F5B9C-EA09-431A-B7B1-08EDDDA9F389

برد سرامیکی نسوز

بردهای نسوز سرامیکی از الیاف فشرده فایبرسرامیک تولید می‌شوند و به همین سبب تمام خواص متریال سرامیک را دارا میباشند.

همانطور که میدانید الیاف فایبرسرامیک از مقاومت حرارتی و یا به عبارت دیگر از تحمل حرارت بالایی برخوردار هستند و همین ویژگیاین مواد باعث شده ک بردهای ساخته شده از الیاف سرامیک هم همین ویژگی را داشته باشند.

تحمل حرارتی بردهای سرامیکی در محدوده ۱۰۰۰ تا ۱۲۶۰درجه سانتیگراد می باشد ک همین امر باعث گستردگی مصرف وبه نوعیبدون جایگزین بودن این محصول شده است.

این محصول علاوه بر نسوز بودن ویژگی منحصربفرد دیگری   دارد و آنهم ویژگی پایین بودن انتقال حرارتی این محصول است و بهعبارت دیگر عایق بسیار قدرتمندی دربرابر حرارت میباشد،ک همین امر باعث شده که یکی از اجزاء اصلی و جدایی ناپذیرانواع کوره هایصنعتی کوچک و بزرگ‌ بردهای نسوز سرامیکی باشد.

ویژگی دیگر برد سرامیکی نسوز سبک وزن بودن و دانسیته پایین این محصول است ک همین امر این محصول را مناسب برای استفادهدر کوره های صنعتی به عنوان سینی جداکننده و یا طبقه بندی کوره های کوچک و بزرگ نموده است.

ابعادبردهای سرامیکی نسوز

بردهای سرامیکی نسوز در ابعاد زیر قابل عرضه میباشند

۶۰ سانتیمتر در ۹۰سانتیمتر

۱۰۰ سانتیمتر در ۱۲۰سانتیمتر

۱۰۰ سانتیمتر در۲۰۰سانتیمتر

ضخامت های استاندارد قابل عرضه این محصول

ضخامت 10mm

ضخامت 25mm

ضخامت 50mm

نام دیگر برد سرامیکی و برخی از ویژگی های کاربردی آن

برد سرامیکی (صفحات سراميكي) که به بِلَنکِت نیز معروف است ،این محصول دراصل نوعي كامپوزيت از الياف سراميكي  نسوز است که مقاومت بالايي در برابر لب پرشدن ، شوك های حرارتي و سایش دارد و معمولا توسط مذاب فلزات غيرآهني ، تر نمی شوند ویکی ازمزیتهای بردسرامیکی برش آسان آن است. برد سرامیکی داراي درصد پائيني چسب آلي جهت بهبود استحكام است كه در دمايي در حدود 100 درجه در اولين مرحله پخت خواهد سوخت و مشکلی برای کوره ایجاد نخواهدکرد.

استفاده ازبرد سرامیکی جزو متداول ترین و بروزترین روشها برای عایق کاری کوره های مختلف در کشور میباشد.

 

06Ceramic-Fiber-Board

txb1330102014

 

نظرات کاربران

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

09121953924