نوار میکا

نوار میکا

نوار میکا یا (Mica tape) گزینه مناسبی برای عایق سیم و کابل های برق می باشد . خواص نوار میکا که شامل خواص مکانیکی خاص است به این ترتیب است که در ذیل می آید :

میکا نسبتا نرم است و می تواند برش داده شود، ماشین کاری و یا سوراخ شود. آن انعطاف پذیر، الاستیک و دارای استحکام کششی بالایی است. می تواند در برابر فشارهای بزرگ مکانیکی عمود بر صفحه مقاومت کند و به راحتی می تواند به برگ های بسیار نازک تقسیم شود. مواد معدنی میکا ترکیباتی از سنگ های مختلف آذرین هستند، مانند گرانیت، سنگ های دگرگونی و سنگ های آذرین. بهترین میکای ورقه ایدر مناطقی از زمین شکل می گیرد که عاری از زلزله و اختلالات آتشفشانی هستند. آن در یک سیستم مونوکلینیک در حین فرایند تشکیل سنگ پگماتیت متبلور می شود و دارای ترکیباتی از مواد معدنی عادی مانند گرانیت، فلسپار،کوارتز و غیره است.

میکا طبیعی مانند سایر مواد تجاری نیست که توسط یک ماشین تولید شود و مانند سایر فلزها در واحدهای متر مربع خریداری شود. این یک ماده معدنی طبیعی است که با حفاری از بطن زمین استخراج می شود. این ماده معدنی باید با استفاده از ابزارهای اکتشاف، نقشه برداری و آزمودن سنگ ها و صخره ها تعیین موقعیت شود. زمین با دقت حفاری می شود و مواد تولید شده با مهارت زیاد توسط حفاری و انفجار سنگ های معدنی بدست می آیند. خواص کلی نوار میکا به شکل کلی این هاست :

– مقاومت حرارتی ۸۰۰-۷۵۰ درجه سانتی گراد

– ضریب دی الکتریک ۲۰kv/mm<

– ضریب جذب آب  % ۱>

کاربردها

  1. صنایع حرارتی: به علت مقاومت حرارتی بالا، این محصول در صنایع حرارتی برای عایق‌گذاری از دماهای بالا و در کوره‌ها، کوره‌های مایع، و سایر واحدهای صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  2. الکترونیک: در برخی از اجزای الکترونیکی، مخصوصاً در مدارهای با دمای بالا، نوار میکا به عنوان عایق الکتریکی استفاده می‌شود.
  3. صنایع پلاستیک: در صنایع پلاستیک، به عنوان تقویت‌کننده از طریق افزایش مقاومت در برابر حرارت و فشار استفاده می‌شود.
  4. صنایع غذایی: در برخی از محصولات غذایی، نوار میکا به عنوان یک عایق حرارتی در بسته‌بندی مواد غذایی استفاده می‌شود.
  5. ساخت و ساز: در ساخت و ساز، نوار میکا ممکن است به عنوان عایق حرارتی و صوتی در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار گیرد.
  6. صنایع خودرو: در خودروسازی، نوار میکا ممکن است به عنوان عایق حرارتی در موتورها و سیستم‌های تخلیه گازها مورد استفاده قرار بگیرد

mica-tape-%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b1-%d9%85%db%8c%da%a9%d8%a7-250x250

%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b1%d9%85%db%8c%da%a9%d8%a7

Mica plate

نظرات کاربران

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

09121953924